FACE YOGA

Otevřený kurz: pátky 9 - 10 hod.od 1.3.2019

10 lekcí / 2 000 Kč

Cena jednotlivé lekce: 250Kč

Číslo účtu 115-3724250287/0100

VS 1319

Face Yoga neboli obličejová jóga pracuje se stejnými principy jako jóga, jen od krku výš. Jediná část těla, kterou nikdy nezakryjeme a tak málo se jí věnujeme. Geniální a tak jednoduché. Stačí 10 minut denně. 

Něco málo o vráskách v obličeji:

Na obličeji máme přes 60 svalů, které běžně používáme při mluvení a jídle, ale netrénujeme je. A tak během času a vlivem gravitace tvář mění tvar a přibývá vrásek. Negativní vliv mají také zlozvyky a grimasy, které běžně děláme, aniž bychom si to uvědomovali. Podívejte se na sebe do zrcadla, třeba když se smějete. Krčíte u toho čelo? Nevědomky si tak prohlubujete vrásky. Krémy jsou skvělá věc, ale samy o sobě na vyhlazení vrásek nestačí. Je to stejné, jako byste léčila celulitidu krémem. Nejspíš po něm bude pokožka hebčí a na pohled hezčí, ale problému se nezbavíte. Pokud chcete změnu, je třeba cvičit a s obličejem je to stejné.  

Všechno se vším souvisí, proto Face Yoga pracuje a upravuje postoj, aby byl hrudník otevřený, volná ramena a dlouhá páteř. Budeme tedy i trochu cvičit s tělem. Co všechno se stane, když začnete cvičit?

  1. Posílíte svaly - tím, že s obličejem pracujete na úrovni svalů, se dostáváte mnohem hlouběji, než jakýkoli krém. Díky tomu mizí vrásky na čele a kolem očí, nosoretní rýhy, druhá brada, povislé tváře i kruhy pod očima.

  2. Zlepšíte krevní oběh - znáte ten pocit po těle po hodině jógy, nebo když si jdete zaběhat? Se cviky na obličej to je podobné. Rozproudí se vám krev a výsledkem bude příjemné uvolnění a jako bonus pevnější a zářivější pleť.

  3. Zbavíte se zlozvyků - když budete cvičit, začnete si svaly na obličeji více uvědomovat. A co víc, časem změníte své grimasy i obličejové zlozvyky a přestanete si tak zadělávat na další vrásky.

  4. Budete se víc smát - od té doby, co praktikuji obličejovou jógu, se víc usmívám a často se stává, že mi můj úsměv někdo pochválí. Už vám někdy někdo řekl, že vás naučí se krásně smát? Já vás to naučím.

  5. Zvýšíte své sebevědomí - Face Yoga, kterou jsem původně vnímala "jen" jako cviky na ochablé obličejové svaly, mi toho ale přinesla mnohem víc. Sedím rovně, moje chůze je hezčí, a pokud mám schůzku nebo veřejně mluvím, jsem sebevědomější a jistější. Prostě se cítím líp. Chcete to také vyzkoušet?