Jin jógové workshopy

Cyklus 4 tematických workshopů jin jógy se Šárkou Soudkovou 23.2. - 16.3.

Čt 18:00 - 20:00

Workshopy je možné navštívit jako celý cyklus, tak i samostatně.

Cena : 1400 Kč/ celý cyklus, 400Kč / samostatný workshop

Rezervace předem nutná, workshop se uskuteční při minimálním počtu 4 účastníků.

Jin jóga spojuje jogínskou a taostickou tradici a je považována za praxi klidné síly. Většina forem jógy praktikované v západním světě je spíše jangové povahy - v centru jejich pozornosti stojí práce se svaly a snaha o dosažení určité formy. Jin jóga se soustředí na zjemňování, odevzdání se a přijetí. Pozornost je věnována působení na pojivové tkáně (vazy, šlachy, fascie, klouby), tedy ty tkáně těla, které mají zásadní význam pro rozsah pohybů. Jin jóga se zaměřuje zejména na oblast spodní části páteře, pánve a kloubů stehenní kosti a výrazně stimuluje meridiány, které touto oblastí procházejí. Setrvání v každé pozici je relativně dlouhé (cca 3 až 5 minut), aby bylo umožněno bezpečné a pozvolné působení na pojivové tkáně. Jin jóga je díky delšímu setrvání v pozicích pro mnohé náročnou praxí, přináší však uvolňování ztuhlosti nejen na fyzické úrovni, ale otvírá prostor též k emoční očistě. Mezi pozitivní účinky patří též prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie.

V průběhu čtyř tematických workshopů budeme mít možnost prostřednictvím jednoduchých, nikoliv však vždy snadných pozic ponořit se do vlastního nitra a uvolnit případné bloky zamezující volnému proudění energie v našem těle. V praxi se seznámíme se základními koncepty taoistické jógy, která je nejen výborným doplňkem dynamičtějších stylů jógy, ale i účinnou protiváhou hektického světa, který nás v dnešní době obklopuje.

23.2. - jin jóga a páteř

V prvním workshopu se budeme věnovat především naší páteři. Za použití bolsterů, bločků a dek, které nám pomáhat k fyzickému uvolnění v ásanách se ponoříme do meditativní praxe, ve které budeme též pracovat na nepotlačování emocí, pocitů a vjemů, které se mohou v průběhu praxe objevit.

2.3. - jin jóga a kyčle

Během tohoto workshopu se prostřednictvím sekvence jin jógových ásan zaměříme na zbavení se napětí v oblasti pánve a kyčlí. Pánev a kyčle jsou oblastí spojující horní a dolní polovinu těla. Rovnováha a uvolnění v této oblasti se přenáší nejen do dalších částí těla a taktéž do mysli. Odcházet budete s pocitem lehkosti na těle i na duši.

9.3. - jin jóga: pozornost, dech a uvolnění

Během tohoto setkání budeme prostřednictvím déle držených jin jógových pozic postupně, pozorně a s laskavým přístupem k sobě sama uvolňovat napětí v těle, v mysli i v emoční oblasti. Prozkoumáme souvislost dechu a uvolnění. Zakusíme léčivou sílu vlastního dotyku a vyzkoušíme účinky směrování pozornosti a vědomého dechu do oblastí, kde máme tendenci držet si napětí. Naši praxi obohatíme o ásany prováděné za podpory zdi, které nám dovolí nahlédnout do dalších sfér jinového království.

16.3. - jin jóga a detoxikace

Když se zbavíme toxinů - fyzicky i mentálně - nacházíme naši pravou podstatu či esenci. Ve třetím workshopu se zaměříme na meridiány ledvin a jater. Prostřednictvím ledvin dochází k revitalizaci našeho těla, prostřednictvím jater k odvádění toxinů. Sekvence ásan chystaná pro tento den přinese pocit přílivu energie. 

Lektorka Šárka Soudková