VYCHÁZKA PRO SENIORY ZÁŘÍ

Benefity Nordic walking:

  • posiluje oběhový systém
  • používání holí šetří bederní páteř a kolenní klouby
  • zvyšuje pohyblivost páteře, ramenních, loketních a zápěstních kloubů
  • svědčí celému dýchacímu ústrojí
  • rychlé spalování kalorií (o polovinu více spálených kalorií než při běžné rychlé chůzi)
  • pracují obě poloviny těla = zapojení až 90 procent svalů celého těla
  • zlepšuje náladu (díky vyplavování endorfinů v přiměřené zátěži)

Pojďte s námi na vycházku v okolí Prahy a naučte se používat hůlky jako pomocníky vyváženého pohybu!

Chůze s nordickými holemi je ideální pohybovou aktivitou, kterou lze provozovat téměř kdekoli a během celého roku. Je to vhodný způsob pohybu pro všechny věkové kategorie, i pro dříve narozené.

Během naší procházky Vám certifikovaný instruktor vysvětlí základní metodu chůze a ukáže Vám tipy na zajímavé cviky s holemi.

Roztocký háj - Tiché údolí a Údolí Únětického potoka jsou dvě vzájemně propojené přírodní rezervace při severním okraji Prahy. Čeká na nás romantická krajina, soutězkovitý ráz, skály, lesy, prosluněné louky.

Lokalita je zajímavá i z historického hlediska. Archeologové tu nacházejí pozůstatky civilizace již z doby kamenné, známá je pak zejména Únětická kultura doby bronzové. Slované se tu začali usazovat už v 6. století. Z Hradčan (přes Suchdol, Kozí hřbety a Únětice) tudy vedla pozdější tzv. Velká cesta - Via Magna, obchodní cesta spojující západní Evropu s Byzantskou říší. Od přelomu 19. a 20. století si v Tichém údolí začali movití Pražané stavět svá letní sídla. Z tohoto období pochází většina vil v Tichém údolí, z nichž jsou některé dnes chráněné jako kulturní památky. Bylo zde i několik proslulých hotelů a restaurací, kam přijížděly významné osobnosti tehdejšího kulturního či politického života.

Zde je mapka trasy: https://mapy.cz/s/3tPf1 

Celé údolí z Roztok do Únětic je 4,5 km.

Doufáme, že se s Vámi setkáme. Prosím, nahlaste svou účast na rezervace@treti-oko.cz

Sraz před vlakovým nádražím v Roztokách

Můžete se dopravit :

z Dejvické autobusem 350 (autobus stojí u metra na Evropské, tam, kde bývala stanice na letiště), odjezd 9:47, příjezd do Roztok 10:00 (autobusové nádraží je vedle vlakového) nebo vlakem z Masarykova nádraží, odjezd 9:35, příjezd do Roztok 9:56